Rusya

RUSYA UZAY PROGRAMI GEZİSİ

14,995 USD 
Keşif Gezileri
Rezervasyon Yaptırın

1.Gün :  İstanbul – Moskova 

Moskova’ya varışın ardından gezginlerle tanışma ve ‘hoşgeldiniz yemeği’. Otelde konaklama (K).

 

2.Gün : Moskova

Moskova şehrinin dışında bulunan Yuri Gagarin Kozmonot eğitim merkezine hareket. Mir Uzay İstasyonu simülatörünü keşif ve Rus-Amerikan ekiplerinin Uluslararası Uzay İstasyonundaki simülator eğitimleri hakkında bilgi sahibi olma.  Bir Rus Kozmonotu ile buluşma ve tanışma. Otelde K.

 

3.Gün : Moskova  –  Baykanur, Kazakistan

Baykanur Uzay Üssüne uçuş. Baykanur’da gerçekleşecek gezilere hazırlık için ön bilgi toplantısı. Otelde K.

 

4.Gün : Baykanur 

Baykanur Uzay Üssü gezisi : Soyuz Roketi, roket fırlatma platformu, roketin yükselişini izleme, askeri personel ve kozmonotlar. Baykanur Müzesi’ni ziyaret. Otelde K.

 

5.Gün : Baykanur

Roketlerin biraraya getirildiği ve birçok roket fırlatma platformunun bulunduğu Buran Hangarı’nı ziyaret. Öğrencilerin model roketler inşa ettiği ve öğrenim gördüğü okulu ziyaret. Kozmonot Otel’de gerçekleşecek olan ISS Mürettebat Basın Konferansı’na katılma. Otelde K.

 

6.Gün : Baykanur

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda insanlı uzay aracı fırlatma ve sonrasındaki sürece tanık olma. Otelde K.

 

7.Gün : Baykanur – Moskova

Soyuz roketinin kenetlenme anının görülmesi. Moskova’ya uçuş. Soğuk Savaş Müzesi’ni ziyaret. Otelde K.

 

8.Gün : Moskova - İstanbul

Havalimanına transfer.

14,995 USD 

Tüm fiyatlar için tıklayınız

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • Moskova’da 5 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Baykanur’da 4 yıldızlı otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 • 6 adet öğle yemeği,
 • 7 adet akşam yemeği,
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak alkolsüz içecekler, yerel bira ve yerel şaraplar,
 • Lokal rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm geziler ve girişleri,
 • Alan – Otel – Alan transferleri ve programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler,
 • Zorunlu Sigorta,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Moskova – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL ),
 • Seyahat Sigortası,
 • Programda belirtilmeyen tüm ekstra turlar,
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Rusya 

Resmi Adı: Rusya Federasyonu. 
Başkent: Moskova. 
Vize: Rusya T.C vatandaşlarından vize talep etmemektedir. 
Dil: Rusça. 
Para Birimi: Ruble (RUB).
Zaman Dilimi: UTC +2. 
İklim: Moskova çok soğuk ve uzun kışlardan ve sıcak yazlardan ibaret olan kara iklimine sahiptir. Yaz ortalarında yani Temmuz ve Ağustos boyunca ara sıra sıcak dalgaları olsa ve hava genelde rutubetli olsa dahi sıcaklık keyifli bir ısıya ulaşır. Sadece altı saat gün ışığına maruz kalınan kış günleri ise bundan çok farklıdır ve ısı mevsim ortalarında genelde donma noktasının çok altına düşer. Kışın kar yağışları Ekimde başlar ve baharın ilerleyen günlerine kadar bir kar örtüsü görebilirsiniz. Moskova'da çok az yağmur yağar, yağışın çoğu kar şeklindedir. 
Sağlık: Hiçbir uluslararası yolcudan hiçbir aşılama sertifikası istenmez. 
Elektrik: 220 V, 50 Hz. 
Resmi Tatiller: Yeni Yıl 1-2 Ocak, Ortodoks Yeni Yılı 7 Ocak, Dünya Kadınlar Günü 8 Mart, İşçi ve İlkbahar Bayramı 1-2 Mayıs, Zafer Bayramı 9 Mayıs, Bağımsızlık Günü 12 Haziran, Milli Uzlaşma Günü 7 Kasım, Anayasa Bayramı 12 Aralık. Genel Bilgiler 
Rusya ya da resmî adıyla Rusya Federasyonu Doğu Avrupa ile kuzey Asya'ya yayılmış ve yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir. Nüfus olarak ise sıralamada sekizincidir. Rusya Federasyonu Avrasya kıta sahanlığının kuzeyinde bulunur. Arktik (Kuzey Kutup dairesi) ve çevresindeki (sub-Arktik) bölgelerin büyük bir oranı sınırları içinde olduğundan diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, metrekareye daha düşük kişi yoğunluğuna, ekonomik faaliyet ve coğrafi (fiziki) çeşitlik görülür. Bu bölgelerden daha güneye gelindiğinde coğrafi ve bitki örtüsü çeşitliliği artar. Rusya dünyanın en soğuk ülkelerinden biridir. Diğer iklimlere göre kış aylarında 3 kat fazla soğuk hissedilir. Ortalama yıllık sıcaklık −5.5 °C (22 °F)dir. Karşılaştırma için İzlanda'nın ortalama yıllık sıcaklığı 1.2 °C (34 °F) ve İsveç'in ortalama yıllık sıcaklığı 4 °C (39 °F)'dir. Lakin bu karşılaştırma, ülke genelini gösterdiğinden geniş yüzölçümde değişken ve ılıman iklim çeşitliliğine sahip Rusya için yanıltıcıdır. 
Rusya Federasyonu toprakları 11 zaman dilimi boyunca uzanır. Bu kadar farklı zaman dilimine yayılabilmiş tek ülkedir. Bunun nedeni diğer ülkelere göre toprak yüzölçümünün fazla olmasıdır. Rusya, dünyanın yüz ölçümü bakımından en geniş ülkesidir. Bu yüzden zaman dilimleri uzantısı 11 dilimdir. Uzun yıllardır gizeminin arkasında saklanan Rusya artık muhteşem hazinesini dış dünyaya göstermeye başladı: Moskova'nın heybetli binalarından muhteşem Ural dağlarına, sonu gelmeyen Bozkırlar ile (dünyanın en büyük tatlı su gölü olan) Baykal Gölü'nün berrak sularına kadar bu inanılmaz ülke her zaman hayranlık uyandırmıştır. Görkemli bir geçmişi ve inanılmaz bir sanat, müzik ve edebiyat mirasına sahip olan bu ülke Büyük Yekatarina, çaykovski, Tolstoy ve komünist devrimin memleketidir. Sovyetler Birliği öncesi tarihe olan artan ilgiden de görülebileceği gibi bugün Rusya tarihini gururla sergilemektedir. ABD'nin iki katından daha da büyük olan bu dünyanın en büyük ülkesi, dünyadaki 24 saat diliminden 11'ine sahip olmakla övünüyor: Güneş Moskova'da doğduğunda Bering Denizi sınırındaki yerlerde çoktan batmış oluyor. Bu muhteşem ülkenin bir boyundan öbür boyuna Doğuyu Batıya bağlayan çelik bir kurdele gibi Trans-Sibirya Tren Hattı geçmektedir. 1891 ila 1916 yılları arasında kademe kademe açılan bu olağanüstü mühendislik başarısının hayati önem taşıyan bir ulusal varlık olmasının yanı sıra ayrıca Rusya'nın nadiren ziyaret edilen iç kesimlerinin görkemini tadabilmek için kuşkusuz en iyi yoldur. Churchill'in zamanında Rusya'yı "bir muamma içindeki gizeme sarılmış bir bilmece" olarak tarif etmesine şaşırmamak lazım. Bu bilmeceyi dünyanın en güzel tren yolculuğu sırasında ve de en lüks treninde çözmemize gelin siz de katılın.

Otel Adı
Şehir
Moskova
Yerel Standart
Otel Adı
Şehir
Baykanur
Yerel Standart

Fiyat Seçenekleri


Ödeme Seçenekleri

TEK ÇEKİMTEK ÇEKİMTEK ÇEKİM
2+3 TAKSİT2 TAKSİT2+3 TAKSİT
3+3 TAKSİT3 TAKSİT3+3 TAKSİT
4+3 TAKSİT4 TAKSİT4+3 TAKSİT
5+3 TAKSİT5 TAKSİT5+3 TAKSİT
6+3 TAKSİT6 TAKSİT6+3 TAKSİT
7 TAKSİT
8 TAKSİT
9 TAKSİT
Fiyat aralığı :
iletişim
 Adres : Barbaros Bulvarı, Barbaros Apartımanı, No:74, K.7, D.20
PK.34349 Balmumcu-İstanbul/TÜRKİYE


  Telefon : (0 212) 216 10 36
  E-posta : [email protected]
Copyright by engezi - 2014
web tasarım entegresoft
Bu internet sitesi en iyi 1024x768 pixel ve üzeri çözünürlük, Google Chrome, Firefox, Safari, İnternet Explorer 9 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilmektedir.